A kutyának se kellett a Caravaggio-freskóval díszített római villa

Hiába a hype körülötte, egy árverésen senki se tett ajánlatot érte, úgyhogy kitűztek mégegy időpontot, hátha elkel majd akkor.

Minden szem Olaszországban egy 16. századi villa árverésére szegeződött, amely egy Caravaggio-festménynek ad otthont. De az árverést megelőző nagy felhajtás ellenére az végül meglehetősen antiklimatikusra sikeredett. Miután a villára nem érkezett ajánlat, az árverés idő előtt véget ért, és egy későbbi időpontra halasztották.

A Villa Aurora néven ismert mesés otthon Rómában található, és Caravaggio vélhetően egyetlen mennyezeti freskójának ad otthont. Az 1597-ben festett freskó Jupiter, Neptunusz és Plútó római isteneket ábrázolja alulról nézve. A villában található egy hatalmas Guercino-freskó is, amely Aurora római istennőt ábrázolja.

A villa 471 millió euróért került árverésre, ami nagyjából 167,8 milliárd forintnak felel meg. Magát a Caravaggio-festményt 310 millió euróra (110,4 milliárd forint) értékelték. A Guardian beszámolója szerint a villa fenntartásához várhatóan 11 millió euróba (3,9 milliárd forint) kerülő restaurálásra is szükség volt.

A bíróság által közvetített eladás lényegében kudarcot vallott. Az árverés várhatóan 24 órán át tartott volna, és sokan a villa helyreállításával járó költségek ellenére is nagy licitálási hullámra számítottak. Ilyen ajánlatok azonban nem érkeztek, és az árverést április 7-re halasztották. A Corriere című milánói napilap arról számolt be, hogy a villa árát 20 százalékkal csökkentik.

(Forrás: Robb Report)

További cikkek az írótól

Kedvelt cikkek

Legfrissebb cikkek

Teszt cikk

Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem...

Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem...

Cikk címe Lorem Ipsum teszt loom videó

Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem...

Hírlevél-feliratkozás