Ezek voltak a legdrágább tételek a történelmi jelentőségű januári autóaukción

Nem akármilyen autók fémjelezték a világhírű Barrett-Jackson aukciósház 50 éves történetének legsikeresebb árverését. A Barrett-Jackson olyan januári hónapot zárt, amelyet nem fog egyhamar elfelejteni. A cég rekordot jelentő 203,2 millió dolláros (62 milliárd forint) bevételt hozott össze a legutóbbi kilencnapos Scottsdale-i árverésen. Az alábbiakban bemutatjuk a Barrett-Jackson történetének legsikeresebb autógyűjtő-aukciójának öt legdrágábban elkelt tételét.

5. 2019 Ford GT Heritage – 1 650 000 dollár (508 millió
forint)

Azok számára, akik egy igazi szörnyetegre vágynak, a 2019-es Ford GT Heritage maga a megtestesült álom. A nem akármilyen külsejű GT egy 647 lóerős, 3,5 literes EcoBoost V6-os turbómotorral és 7 sebességes duplakuplungos automata váltóval rendelkezik.

Barrett-Jackson

Egy 2019-es  Ford GT Heritage

4. 2014 McLaren P1 – 1 705 000 dollár (525,7 millió
forint)

A 2014-es McLaren P1 úgy néz ki, minta az egyik Terminátor-filmből gurult volna ki. Mindeközben a 3,8 literes, duplaturbós V8-as motor 644 lábnyi nyomatékkal és a Forma-1-ből átvett fékkormányzással rendelkezik.

Barrett-Jackson

Egy 2014-es McLaren P1

3. 2015 Porsche 918 Spyder – 1 815 000 dollár (558
millió forint)

A szóban forgó 2015-ös Porsche 918 Spyder egyike a márka által gyártott egyetlen 918-as hibrid szériának. Elegáns, teljesen fehér karosszériáját piros bőrbelső egészíti ki. A motorháztető alatt egy erős 4,6 literes V8-as motor dolgozik, amely 7 sebességes PDK duplakuplungos váltóval párosítva 608 lóerőt ad le 8700-as fordulatszámon. Az első és a hátsó tengelyen elhelyezett két villanymotorral kombinálva a 918-as 887 lóerő és 944 ft lbs nyomaték leadására képes.

Barrett-Jackson

Egy 2015-u00f6s Porsche 918 Spyder

2. 1955 Mercedes-Benz 300SL Gullwing – 1,870,000 dollár
(576 millió forint)

Ez a tűzpiros Mercedes-Benz 300SL Gullwing – amely egyike az 1955-ben gyártott mindössze 855 darabnak – egykor Santiago „Chaquito” Gonzalez profi autóversenyzőé volt, aki első helyezést ért el vele az 1957-es Havanna Gran Prix nevű versenyen. A gyönyörű modell eredeti ferde 6-os motorja Bosch mechanikus közvetlen üzemanyag-befecskendezéssel és szárazdugattyús kenéssel rendelkezik. A külsejét az 1990-es években restaurálták, de a motort, a belső teret, a sebességváltót és a fékeket is felújították.

Barrett-Jackson

Egy 1955-u00f6s  Mercedes-Benz 300SL Gullwing

1. 2004 Porsche Carrera GT – 1 980 000 dollár (610
millió forint)

A 2004-es Porsche Carrera GT egy elegáns, 6 sebességes GT ezüstmetál színben. A járgány kivehető tetőpanelekkel, a , versenyülésekkel és szénszálas illetve kevlár kagylóhéjakkal van felszerelve. Egy 5,7 literes, négyütemű V-10-es motor hajtja, amelyhez 6 sebességes kézi sebességváltó párosul, és 650 lóerőt és 435 ft lbs nyomatékot ad le.

Barrett-Jackson

Egy 2004-es Porsche Carrera GT

További cikkek az írótól

Kedvelt cikkek

Legfrissebb cikkek

Teszt cikk

Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem ipsum....Lorem...

Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem Ipsum...Lorem...

Cikk címe Lorem Ipsum teszt loom videó

Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem ipsum...Lorem...

Hírlevél-feliratkozás